Skialpový filmový festival – Snehová vločka

18.11.2019
skialpovy-filmovy-festival-–-snehova-vlocka

Predposlednú novembrovú sobotu v DK Dúbravka v Bratislave a poslednú novembrovú sobotu v kine Tatran v Poprade pre Vás opäť chystáme festival venovaný skialpinizmu – Snehová vločka. Vždy od 15:00 sa môžete tešiť na filmy a prezentácie z rôznych kútov sveta venované pohybu na lyžiach mimo upravených zjazdových tratí.

Na sneh bohatú zimnú sezónu 2018/2019 si pripomenieme spoločne s Ivom Ščensným, ktorý sa po ťažkom zranení opäť vrátil na lyže a spoločne s kamošmi prebrázdil Slovensko v lesoch a žlaboch vo videu nazvanom Slovenská zima.

Mišo Plichta a Gabika Chovanová spojili viacero dopravných prostriedkov, aby sa dostali zo Žiliny do Štrby a vy sa tak môžete tešiť na spojenie behu, bicyklovania, skialpinizmu a freeridu do jedného intenzívneho zážitku.

Lavínovú problematiku a bezpečný pohyb v zimných horách považujeme za dôležitú súčasť nášho festivalu a preto sa opakovane tejto téme venujeme. V Bratislave privítame profesionálneho záchranára a lavínového špecialistu Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby Igora Žiaka, ktorý zároveň predstaví budúcnosť fungovania Slovenskej skialpinistickej asociácie. V Poprade bude o lavínovej problematike informovať horský vodca a lekár Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Janko Kořínek.

Do histórie skialpinizmu na Slovensku nazrieme spoločne s chatárom Chaty pod Rysmi Viktorom Beránkom, ktorý Vám porozpráva samozrejme aj o tom ako je to so starostlivosťou o vysokohorskú chatu v zimnom období.

Nezostaneme len pri skialpových aktivitách z domácej kuchyne, ale pridáme aj pútavé zábery zo zahraničia. S Peťom Lichým sa vyberieme na vzdialený polostrov Kamčatka a Miro Peťo s Robom Vrlákom nám odtajnia Zakázané hory Kaukazu.

Privítame aj zahraničných hostí. Naši poľskí kamaráti z freerideacademy.pl sa okrem už čoraz populárnejšieho Gruzínska vybrali aj do Čile, ktoré bude mať ako krajina svoju festivalovú premiéru. Libor Dušek predstaví expedičný projekt Marx-Engels-Krakonoš, pri ktorom sa podaril prvozjazd najvyššej hory Južného Pamíru – 6723 m. n. m. vysokého peaku Karla Marxa.

Tradične nebude chýbať bohatá festivalová tombola, chutné občerstvenie ako aj novinky v skialpovej výbave prezentované chalanmi zo Sportrysy. Tešíme sa na stretnutie a veríme, že sa vďaka festivalu Snehová vločka dobre naladíte na blížiacu skialpovú sezónu.

 

Organizačný Team


 

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Skialpový filmový festival – Snehová vločka
sherpa 19.11.2019
ak pridu Viktor a Peter osobne aj do Bratislavy, tak to bude paradna podiova show.

RE: Skialpový filmový festival – Snehová vločka
Lukáš Stanzel (lukasstanzel@gmail.com) - 21.11.2019
Ahojte, posielame program festivalu v Bratislave Program: 15:00 - 15:30 Ivo Sčensný - Slovenská zima 15:30 - 16:00 M.Plichta a G. Chovanová - Zo Žiliny do Štrby 16:00 - 16:30 Pavel Krajčí – Lavínová problematika 16:30 - 17:00 prestávka 17:00 - 17:30 Viktor Beránek – Skialp a Chata pod Rysmi 17:30 - 18:00 Peter Lichý - Kamčatka 18:00 - 18:45 Miro Peťo a Robo Vrlák - Zakázané hory 18:45 - 19:30 prestávka a tombola 19:30 - 20:00 Freeride Academy - Gruzínko a Čile 20:00 - 20:30 Libor Dudes - Ski Expedice Marx - Engels - Krakonoš

RE: Skialpový filmový festival – Snehová vločka
Paulus01 (pavol.badiar@gmail.com) - 22.11.2019
Ahojte, ake je vstupne na toto podujatie? Vdaka.

RE: Skialpový filmový festival – Snehová vločka
Lukáš Stanzel 22.11.2019
Dobry den, Vstupne je 6 € dostupne len na mieste. Tesime sa na stretnutie.

RE: Skialpový filmový festival – Snehová vločka
Čendo 01.12.2019
V PP bolo parádne.Tešíme sa na piaty ročník. :-)

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri